Wybieramy zabawki dla 10-latków

Bez wątpienia dziesięciolatkowie i dziesięciolatki to jeszcze dzieci, choć nie mówcie tego przy nich głośno, bo się sromotnie obrażą. Sprawa z prezentami dla pociech w tym wieku, to wbrew pozorom wyzwanie, bo zabawki dla dzieci wywołają oburzenie, ale z kolei za mali są na dorosłe prezenty. Czym się więc kierować? Na pewno nie płcią, pomyślmy raczej jaka z naszego dziesięciolatka osoba i wybierzmy raczej pod charakter i zainteresowania.

Mały naukowiec

Dzieci w wieku dziesięciu lat mają już sprecyzowane zainteresowania (jeszcze dwadzieścia lat temu byłoby to dziwne zdanie, ale nie dziś…) – czasem fascynują się kosmosem, epoka dinozaurów, historią czy światową geografią. Warto więc sięgnąć po prezent tematyczny związany z ulubioną dziedziną dziecka. Pamiętajmy, że jednak nadal ma to być zabawka dla dziecka.
I tak dla fascynata podróży i geograficznych ciekawostek dobrym prezentem będzie interaktywny globus, który za dotknięciem specjalnego „długopisu” podaje ciekawostki z całego świata.
Warto też przyjrzeć się rozbudowanym i tym mniejszym zestawom „małego chemika”, dzięki którym młody naukowiec wyczaruje lawę, odświeżacz powietrza, kryształ i inne ciekawostki.

Konstruktor

Dzieci w wieku dziesięciu lat mają już na tyle rozwinięte umiejętności planowania i wyobraźni przestrzennej, że z pewnością dobrze bawić będą się wszystkimi zabawkami, które wymagają od nich konstruowania, planowania przestrzennego, łączenia części itd.
Klasyka sprawdzi się najlepiej – klocki lego występują w tylu wariantach, tematach i poziomach trudności, że nie tylko dziesięciolatek ale i dwu- i stulatek coś by dla siebie znaleźli. Mamy tu tematykę związaną z popularnymi filmami, książkami, motywy naukowe, ale też zestawy typu lego ftiends, które mogą stać się kanwą do dalszych zabaw i tworzenia całych fabularnych zabaw.
Oprócz tej znanej marki można też zdecydować się na mniej znane firmy, które proponują np. konstruowane robotów solarnych – wielką frajdę daje dzieciom poruszający się na baterie słoneczne robot. Są też piankowe lub drewniane zestawy kreatywne, z których można wyczarowywać modele 3D zwierząt, samolotów, postaci, roślin i wiele innych.

Artysta

Jeśli Twój dziesięciolatek czy dziesięciolatka może godzinami tworzyć swoje obrazy czy, rzeźby z masy solnej, plasteliny czy biżuterię, masz do wyboru cały wszechświat artykułów artystycznych.
Znakomicie sprawdzi się podręczny zestaw rysownika – płaskie, zamykane pudło z uchwytem, do którego zmieści się blok rysunkowy i zestaw ołówków czy kredek. Młody artysta może zabrać je do babci, w podróż czy nawet na wycieczkę klasową i szkicować kiedy tylko najdzie mu ochota.
Mnóstwo dzieci w tym wieku realizuje się, tworząc prace plastyczne w różnych technikach, które już dobrze poznało na lekcjach plastyki w szkole. Na pewno nie chybisz, kupując zestawy farb, flamastrów – niektóre są naprawdę profesjonalne, dają efekt farb akrylowych czy akwareli i pozwalają na tworzenie pięknych obrazów, plastelin, modelin, koralików czy mas plastycznych. Taka zabawka z pewnością zaprzątnie głowę i ręce dziesięciolatka na długie godziny.

Więcej zabawek znajdziecie na stronie https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/klocki-lego/1065