Urządzenia fitness, które można mieć w domu

Wysiłek fizyczny i siłownia po pracy wydaje się na pierwszy rzut oka czymś często niewyobrażalnym. No bo kto by miał czas, siłę i chęci, żeby po ciężkim dniu jeszcze jechać na siłownię i się publicznie pocić? Na szczęście są na to sprawdzone domowe metody. Siłownia może być w Twoim własnym domu.

Pewnie myślisz, że potrzebowałabyś oddzielnego pokoju, żeby mieć swój oddzielny sprzęt fitness. To nieprawda.

Domowe wyposażenie siłowni

  1. Na pierwszym miejscu rzeczy do kupienia postawię hantelki. Półkilogramowe, kilogramowe, nawet cięższe, jeżeli tamte nie robią na tobie żadnego wrażenia. Małe ciężarki zawsze urozmaicą twój trening i sprawią, że będzie on z pewnością wydajniejszy i o wiele bardziej efektywny. Zwykły fitness będzie jednocześnie ćwiczeniami siłowymi. Rzeczą podobną rozmiarowo jest guma lub taśma do ćwiczeń. Stanowi idealne obciążenie przy ćwiczeniach.
  2. Jeżeli chcesz pójść o krok dalej, świetnym rozwiązaniem będzie nieco większy sprzęt. Bieżnia to doskonała sprawa podczas zimy i jesieni, kiedy temperatura za oknem nie nastraja pozytywnie do joggingu.
  3. Analogicznie rowerek magnetyczny będzie zastępował rower na czas nieprzyjazny temu sportowi. Niezależność od pogodny bez wątpienia jest ogromną zaletą. Można także uprzyjemnić sobie trening na tych sprzętach oglądając swój ulubiony film czy serial, ponieważ często nie ma na to czasu. Tak można idealnie połączyć przyjemne z pożytecznym, dostarczać sobie rozrywki, poprawiając wygląd i wydajność swojego ciała.
  4. Podczas ćwiczeń na orbitreku angażuje się aż osiemdziesiąt procent mięśni naszego ciała. Trening na tym sprzęcie pozwala na szybkie spalanie kalorii i jest jednym z bardziej polecanych treningów cardio, czyli spalających tkankę tłuszczową.
  5. Gdy zależy nam na wyrobieniu mięśni, ławka treningowa będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie obciążenie i wiedzę, i można trenować bicepsy.
  6. Wioślarz magnetyczny to bardzo wygodny i komfortowy sposób na ćwiczenia. Zwykle zaopatrzone w profilowane siedzisko na rolkach oraz regulowane podpory na stopy sprawiają, że trening jest przyjemnością. Sposobu ćwiczeń chyba nie trzeba wyjaśniać, bo jest dokładnie tak, jak mówi nazwa produktu.
  7. Kolejny sprzęt jest przeznaczony do treningu cardio połączonego z siłowym, więc można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Małe trampoliny fitness już od jakiegoś czasu robią furorę na zajęciach jumping frog. Można mieć takie samemu w domu. Ćwiczenia wspaniale angażują wszystkie mięśnie ciała, błyskawicznie spala tkankę tłuszczową i w znacznym stopniu pomaga poprawić koordynację ruchową. Taki trening daje mnóstwo satysfakcji i pobudza wydzielanie endorfin.
  8. Ważną sprawą są drobiazgi pomocne przy domowym fitnessie. Nie należy zapominać o kupnie porządnej maty do ćwiczeń, oddychającym stroju sportowym; można także zaopatrzyć się w wałek treningowy do masażu po treningu. Waga będzie przydatna przy notowaniu postępów treningowych, informując o utracie wagi. Istnieją nawet specjalne analizatory składu ciała, dzięki którym można lepiej kontrolować zawartość tłuszczu w organizmie.
W tym dziale  Praktyczne rowery miejskie

Jak widać, możliwości domowego treningu jest naprawdę wiele, tak samo jak urządzeń do tego stworzonych. Skomponowanie własnego fitnessowego domowego zestawu jest prostsze niż się wydaje.