Jakie zabiegi rehabilitacyjne wybrać dla siebie?

Wizyta w poradni rehabilitacyjnej bardzo często potrafi być niezwykle stresująca, zwłaszcza jeśli ktoś udaje się w takie miejsce po raz pierwszy. W wielu poradniach pacjenci nie są w odpowiedni sposób informowani o metodyce wykonywanych zabiegów, przez co nie są oni świadomi tego, co ich czeka i czy dane zabiegi będą bolesne. Takie podejście może być dla pacjentów źródłem obaw i zmartwień. W tym artykule dowiesz się jak przygotować się do wizyty w poradni rehabilitacyjnego oraz jakie zabiegi rehabilitacyjne wybrać dla siebie.

Od kogo uzyskać skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne?

Zanim udamy się na pierwszą wizytę do poradni rehabilitacyjnej, powinniśmy rozpocząć naszą przygodę od uzyskania odpowiedniego skierowania. Aby uzyskać takie skierowanie, powinniśmy udać się do rodzinnego lekarza specjalisty, który zdiagnozuje nasz problem i skieruje nas w odpowiednie miejsce. Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej możemy otrzymać od ortopedy, neurologa oraz lekarza rehabilitacji. Warto jednak pamiętać o tym, że takie skierowanie jest ważne jedynie przez miesiąc, dlatego po uzyskaniu skierowania należy niezwłocznie umówić się do poradni na konsultację.
Bardzo często terminy konsultacji są dość odległe, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się po prostu odpłatna wizyta u fizjoterapeuty. W takiej sytuacji nie potrzebujemy skierowania, a sam czas oczekiwania na wizytę jest znacznie krótszy. Podczas wizyty u fizjoterapeuty dowiemy się wszystkiego na temat naszej przypadłości oraz poznamy możliwości pozbycia się problemy. Fizjoterapeuta odpowie nam również na wszystkie pytania związane z konkretnymi zabiegami rehabilitacyjnymi, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie zabiegi dla siebie.

W tym dziale  Jak poprawić krążenie krwi?

Jak wybrać odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne dla siebie?

Wybór odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych to bardzo istotna kwestia. Warto w takiej sytuacji udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który pomoże nam zdiagnozować naszą przypadłość oraz odpowie na wszystkie pytania dotyczące poszczególnych zabiegów rehabilitacyjnych. W zależności od rodzaju naszej dolegliwości zabiegi rehabilitacyjne mogą się znacznie różnić. Warto zatem zacząć od dokładnej diagnozy, a dopiero później szukać możliwości rozwiązania takiego problemu. Jeśli już uda nam się ustalić, na jaką przypadłość cierpimy i poznamy metody pozbycia się problemu, powinniśmy wybrać odpowiednie dla siebie zabiegi. Podczas wyboru takich zabiegów powinniśmy kierować się opinią specjalisty.

Zabiegi rehabilitacyjne Kraków

Jeśli chodzi o zabiegi rehabilitacyjne Kraków jest miastem, które może pochwalić się dużą ilością renomowanych placówek. Znajduje się tutaj wiele poradni rehabilitacyjnych, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Oznacza to, że można przeprowadzić w nich poszczególnie zabiegi nieodpłatnie, po uzyskaniu skierowania od lekarza specjalisty. W Krakowie znajdziemy również wiele klinik, w których pracują świetni fizjoterapeuci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *