Sok z marchwi – samo zdrowie

Picie świeżo wyciśniętego soku z marchwi niesie za sobą wiele korzyści. Właściwie przygotowany może z powodzeniem być stosowany jako skuteczny eliksir młodości i najlepszy kosmetyk. Jakie jest dobroczynne działanie soku z marchwi i skąd pochodzi jego moc?

Jakie są korzyści picia soku z marchwi?

Picie świeżych soków ma wiele zalet. Forma napoju pozwala organizmowi w łatwy sposób przyswoić dobroczynne składniki. Spożywanie takich soków sprawia, że przyjmujemy dawkę witamin z dużej ilości warzyw. Zjedzenie ich i przetrawienie w zwyczajny sposób mogłoby być obciążające dla układu pokarmowego. Przygotowanie soku za pomocą wyciskarki do owoców hurom sprawi, że napój będzie łatwo przyswajalny i zachowa wszystkie najważniejsze składniki.

Kolejną zaletą soku jest jego dostępność. Wiele warzyw i owoców, których używa się do wyciskania soków jest niedostępna w pewnych porach roku. Marchew można jeść przez cały rok, a dodatkowo jest łatwa w przechowaniu i nieszybko się psuje. Jest też tania. Należy jednak zwracać uwagę na jakość warzyw, ponieważ te skażone pestycydami mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu. Warto szukać produktów ekologicznych i pochodzących z pewnych źródeł.

Jakie właściwości zdrowotne ma sok z marchwi?

Sok z marchwi ma działanie przeciwnowotworowe. Jednym z udokumentowanych przykładów cudownego wpływu tego napoju na chorobę jest przypadek kobiety, która przez osiem miesięcy piła świeży sok z marchwi i dzięki temu ocaliła życie, doprowadzając do remisji raka jelita grubego. Sok ten szczególnie polecany jest osobom z zaburzeniami pracy tego narządu, np. z wrzodziejącym zapaleniem jelit. Może zapobiegać rozwojowi raka lub znacząco wspomóc walkę z nim.Sok z owoców

W tym dziale  Jak dobrać kosmetyki do opalania

Marchew jest najlepszym źródłem beta karotenu, czyli barwnika roślinnego. Dzięki jego pomocy w organizmie wytwarza się witamina A, która jest niezbędnym składnikiem pokarmowym. To głównie ona odpowiedzialna jest za cudowne działanie soku z marchwi. Poprawia wzrok, wzmacnia odporność i poprawia kondycję oraz wygląd skóry. Sprzyja również budowie i odbudowie kości, wzmacnia zęby oraz włosy i paznokcie.

W jaki sposób przygotowywać sok z marchwi?

Do przygotowania pysznego soku będzie potrzebny zakup wyciskarki do owoców hurom. Urządzenie sprawnie poradzi sobie z wyciśnięciem zdrowej esencji z marchwi. Można używać go również do przygotowywania innych soków, które urozmaicą codzienną dietę.

Przed przygotowaniem soku, nie należy marchewki gotować. Wysoka temperatura jest zabójcza dla substancji odżywczych i leczniczych zwartych w tym warzywie. Sok z surowych marchwi znacznie lepiej spełni swoje zadanie. Z tego samego powodu nie zaleca się picia pasteryzowanych soków z kartonów. Pasteryzacja jest obróbką w wysokiej temperaturze i pozbawia napój odżywczych właściwości. Najlepiej przygotowywać sok samodzielnie, z warzyw pochodzących ze sprawdzonego źródła.

Samo przyrządzanie soku jest bardzo proste. Wystarczy włożyć oczyszczone warzywa do  wyciskarki do owoców hurom i włączyć urządzenie. Jeżeli nie odpowiada nam smak napoju, zawsze można połączyć go z innymi owocami lub warzywami. Smacznym połączeniem jest marchewka z maliną.