Pielęgnacja skóry przed i po opalaniu

Wraz z nadejściem lata często przebywamy na słońcu, marząc o tym, by uzyskać złocistą opaleniznę. Choć stosujemy preparaty do opalania, to może się okazać, że wybrana przez nas ochrona przeciwsłoneczna jest niepełna. Jak zatem pielęgnować skórę, by ustrzec ją przed szkodliwym promieniowaniem?

Zanim wyjdziemy na plażę

Jeżeli chcemy powrócić z urlopu z piękną opalenizną, pamiętajmy o tym, że na brązowy odcień skóry możemy zacząć pracować jeszcze przed wakacjami. Wiele zależy od naszej diety, która powinna obejmować głównie warzywa, a w szczególności bogate w beta-karoten marchewki. Dzięki tej substancji nie tylko szybciej uzyskamy oliwkowy odcień skóry, lecz także zachowamy go na długo po zakończeniu urlopu. Na kilka dni przed wyjazdem nad morze zadbajmy o nawilżenie i wygładzenie skóry – optymalny efekt osiągniemy dzięki preparatom do peelingu oraz balsamom do ciała. Dlaczego pielęgnacja skóry przed opalaniem jest tak ważna? Odpowiedź jest prosta – gładka skóra równomiernie się przebarwia, a jej nawilżenie sprawia, że jest odporniejsza na powstawanie zmarszczek. Zanim wyjdziemy na plażę koniecznie zaopatrzmy się też w dobre preparaty do opalania, które uchronią nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Pamiętajmy o tym, że ochrona przeciwsłoneczna skóry jest skuteczna tylko wtedy, jeśli co kilka godzin smarujemy ciało kremem z wysokim filtrem. Nie ograniczajmy się więc do jednorazowego naniesienia na skórę balsamu, ponieważ w ten sposób nie zabezpieczymy się w pełni przed szkodliwym promieniowaniem.

W tym dziale  Jakie zabiegi rehabilitacyjne wybrać dla siebie?

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Gdy wrócimy z plaży, w pierwszej kolejności dokładnie zmyjmy ze skóry piasek i wszystkie drobne zanieczyszczenia. Następnie posmarujmy ciało specjalnym balsamem, który nie tylko nawilży naskórek, ale również zadziała kojąco w przypadku niewielkiego poparzenia słonecznego. Jeżeli udało nam się uniknąć nadmiernego zaczerwienienia skóry, możemy w nią też wmasować preparat przedłużający opaleniznę, który zadziała podobnie jak regularne picie soku z marchewki. Nie zapominajmy o tym, by stosować preparaty do opalania również w kolejnych dniach urlopu – nawet wtedy, gdy spędzimy je, siedząc w cieniu. Prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna pomoże nam nie tylko zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem, lecz także przedłużyć jej piękny wygląd i elastyczność. Warto więc zadziałać kompleksowo, wybierając dobrej jakości preparaty do opalania oraz stosując dietę bogatą w świeże warzywa zawierające beta-karoten.