Jakie soczewki zabrać w daleką podróż miesięczne czy jednodniowe?

Wybierasz się na długie wakacje, do odległych miejsc? A może obowiązki służbowe pozwalają Ci podróżować po świecie? Tylko pozazdrościć! Jeśli nosisz okulary, mogą one okazać się kłopotliwe podczas wojaży. To dobry moment, by rozważyć zamianę tradycyjnych okularów na soczewki kontaktowe. Pozostaje pójść do okulisty lub optometrysty, dobrać odpowiednie do wady wzroku, a potem zdecydować, czy mają to być soczewki miesięczne czy jednodniowe.

Okularnik ma wybór

Specjalista dobierze soczewki odpowiednie dla daleko i krótkowidza, dla tych z astygmatyzmem i każdą inną wadą wzroku. Potem wypyta cię o tryb życia, przyzwyczajenia, okoliczności, w jakich niezbędne jest ostre widzenie. Nie będzie tego robił ze wścibstwa czy niegrzecznej ciekawości. To, jak funkcjonujemy w codzienności, jest istotne przy wyborze rodzaju soczewek. Jedni potrzebują soczewek miesięcznych, a dla innych lepszym rozwiązaniem jest używanie soczewek jednodniowych.

Soczewki miesięczne to wygoda w podróży

Miękkie, elastyczne, przepuszczalne dla tlenu soczewki miesięczne dają komfort. Można wybrać pomiędzy soczewkami, które nosi się bez przerwy nocnej, trzydzieści dni oraz takimi, których termin użytkowania jest ograniczony do miesiąca, ale służyć mają w dzień, a przez noc przechowuje się je w specjalnych płynach czyszczących. Przy tych ciągłych właściwie można zapomnieć, że ma się wadę wzroku. Te wyjmowane na noc wymagają tylko zabrania z sobą w podróż specjalnego płynu wielofunkcyjnego i pudełeczka do przechowywania.

W tym dziale  Historia soczewek kontaktowych
Soczewki Miesięczne Air Optix Aqua
Soczewki Miesięczne Air Optix Aqua

Soczewki jednodniowe dla początkujących i alergików

Soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji. Po prostu każdego ranka wyjmuje się nowe, z fabrycznego opakowania. Są więc najhigieniczniejsze. Stąd soczewek jednodniowych powinny używać osoby o wrażliwych oczach oraz alergicy, szczególnie wiosną. Ci, którzy podjęli niedawno decyzję o zamianie tradycyjnych okularów na soczewki kontaktowe, nie będą się niepokoić, że, nie mając jeszcze wprawy w dezynfekcji i przechowywaniu, narażą swoje oczy na zanieczyszczenie. Wprawdzie, wyjeżdżając w daleką podróż, trzeba zabrać odpowiednią ilość soczewek jednodniowych, to jednak zapakowane fabrycznie są przygotowane do transportu i nic im się w bagażu nie stanie.

Gdy wybieramy się w na wakacje lub podróżujemy służbowo bardzo dobrym pomysłem jest zamiana okularów na soczewki kontaktowe. Pozostaje decyzja, które z oferowanych soczewek będą dla nas najlepsze i najbardziej komfortowe w użyciu.