Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Jeżeli decydujesz się na zakup wyciskarki do owoców i warzyw, warto zapoznać się z jej wszystkimi parametrami, jak również dodatkowymi funkcjami. Takie przygotowanie pozwoli na odpowiednie ulokowanie naszych pieniędzy, a my będziemy mogli cieszyć się cennymi właściwościami soków przez lata.

Jakie są rodzaje wyciskarek?

Przed rozpoczęciem odpowiedzi na to, jaką wyciskarkę do soków wybrać, należy przede wszystkim pozyskać podstawowe informacje na ich temat. Pierwszym zagadnieniem jest budowa wyciskarki. Wyciskarki dzielimy na dwu i jednoślimakowe. Dla niektórych różnica ta nie jest znacząca, jednak znajdą się tacy, którzy będą na nią wyczuleni. Ślimak to jedno z najważniejszych urządzeń w wyciskarce, ponieważ dzięki niemu sok jest pozyskiwany.

Wyciskarka jednoślimakowa to taka, jak sama nazwa wskazuje, która posiada zamontowany jeden ślimak. Gdy maszyna ma tylko jeden ślimak, wyciskanie soku następuje wolniej, ale też mniej dokładnie, aniżeli w przypadku dwuślimakowej. Ponadto warto zwrócić uwagę czy brak drugiego ślimaka nie został zastąpiony ostrzami. Niestety takie ostrza znacznie obniżają jakość wyciskarki. Wykonane z metalu elementy niekorzystnie wpływają na wartość soków.

Wyciskarka dwuślimakowa natomiast oparta jest na dwóch tłokach (ślimakach), które obracając się i zazębiając, wyciskają czysty, pyszny i zdrowy sok. Uważa się, że tego typu urządzenie jest obecnie jednym z najlepszych, jakie występują na rynku.

W tym dziale  Jak zacząć zdrowo żyć? Gdzie szukać motywacji?

Jaki kształt i kolor?

Skoro już wiemy, że lepiej jest wybrać wyciskarkę dwuślimakową, teraz przyjrzyjmy się równie istotnym aspektom, jakimi jest aspekt wizualny, I chociaż dla wielu jest to drugorzędna sprawa, warto jest sięgać po produkty, które po prostu wyglądają ładnie.

Wyciskarki do soków mogą być poziome oraz pionowe. Poziome zazwyczaj wymagają tłoczka, który przepych składniki do ślimaków. Może to być dla wielu wada, ponieważ wymagają większej uwagi podczas wykonywania soków, jednak pod względem wizualnym prezentują się bardzo elegancko i klasycznie. Ze względu na swój podłużny kształt nie będą zajmować wiele miejsca, sprawdzą się również pod szafkami kuchennymi, co w przypadku pionowych nie zawsze się uda.

Orange juice

Pionowe natomiast mają nieco bardziej nowoczesne i futurystyczne kształty. Z tego względu świetnie będą się prezentować w nowoczesnych kuchniach, gdzie panuje ład i modny design.
Jeżeli chodzi o kolory, czasy kiedy urządzenia były albo białe, albo metalowe już minęły. Teraz panuje prawdziwe bogactwo wyboru. Jeśli lubisz odważne połączenia, sprawdzą się soczyste czerwienie oraz neonowe róże. Jeśli natomiast bliżej Ci do klasyki, sprawdzi się tutaj głęboka czerń. Producenci zadbali nawet o miłośników nietypowych rozwiązań, bowiem coraz częściej na wyciskarkach o soków pojawiają się zdobienia.

Rynek jak widać bogaty jest w różnorodne modele, zarówno pod względem efektywności, sposobu pozyskiwania soków, jak również pod względem wizualnym. Warto poświęcić kilka chwil na analizę naszych priorytetów oraz oczekiwań względem tak zaawansowanego sprzętu, by nie tylko służył nam na wiele lat, ale również dobrze się prezentował.

W tym dziale  Zdrowe artykuły dla dzieci - co kupować?