Domowe sposoby na zatoki

Ból zatok nie należy do przyjemnych doświadczeń. Każdy, kto go doświadczył, pewnie zrobi wszystko, by pozbyć się uciążliwego bólu, który trudno uśmierzyć. Specjaliści zalecają irygację, czyli płukanie zatok. Koniecznie trzeba zażyć także skuteczny lek przeciwbólowy, a działanie takie ma rozpuszczalny w wodzie Theraflu Zatoki.

Zanim zażyjemy Theraflu Zatoki. Czym jest zapalenie zatok?

Zapalenie zatok przynosowych to jedna z najczęstszych przypadłości w krajach o umiarkowanym klimacie. Schorzenie pojawia się w okresie jesienno-zimowym. Zatoki to przestrzenie wypełnione powietrzem, znajdujące się w pobliżu nosa. Mają one za zadanie wytwarzać rzadką śluzową wydzielinę, która potrzebna jest do nawilżania i oczyszczania wdychanego powietrza. Rolą zatok jest zmniejszanie ciężaru kości czaszki. Odgrywają istotną rolę przy mówieniu i w ogrzewaniu wdychanego powietrza, które wędruje następnie do płuc. Po Theraflu Zatoki i inne specyfiki sięgamy, gdy pojawie sią zapalenie zatok, czyli proces zapalny błony śluzowej zatok, który powstał w wyniku nieprawidłowości drożności ich ujść. Choroba wywołują bakterię, więc w leczeniu stosuje się antybiotyki. Zapalenie zatok może być spowodowane również przez reakcje alergiczne (odczyn zapalny skutkuje nadprodukcją śluzu, która następnie zalega w zatokach).

Jak leczy się zapalenie zatok? Theraflu Zatoki na ratunek

Zatokowy ból głowy jest bardzo uciążliwy, a ból jest szczególnie dokuczliwy rano. Ponadto okolice twarzy są tkliwe, ból zlokalizowany jest w okolicy policzków i oczu, a dolegliwości nasilają się przy pochylaniu. W czasie choroby mamy też katar i uczucie zatkanego nosa. Objawów chorych zatok nie można bagatelizować, gdyż nieleczone mogą doprowadzić do poważnych powikłań. W przypadku choroby w początkowej fazie (gdy nie jest to ropne zapalenie zatok), warto spróbować wyleczyć zatoki przy pomocy naturalnych (domowych) sposobów.

W tym dziale  Rola świeżego pieczywa w codziennej diecie i jego wpływ na zdrowie

Oczywiście, warto również sięgnąć po skuteczny środek przeciwbólowy, np. Theraflu Zatoki – złożony preparat, który zawiera paracetamol oraz fenylefrynę. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a fenylefryna powoduje obkurczenie naczyń, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. W ten sposób udrażnia nos i ujścia zatok oraz ułatwia drenaż wydzieliny z zatok. Preparat jest wskazany w leczeniu objawowym dolegliwości związanych z chorobami zatok, takich jak ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej). W czasie infekcji stosujmy też inhalacje, które są numerem jeden na liście domowych sposobów w walce z chorymi zatokami. Możemy zastosować inhalacje solą lub ziołami, które mają właściwości rozkurczowe, pomagające w pozbyciu się zalegającej wydzieliny. Pomocne są także ciepłe okłady z rozgrzanego grochu, który wsypujemy do woreczka. Bolące miejsce możemy także masować rozgrzewającymi maściami.

Dbajmy o zatoki, by uniknąć bólu, więc oczyszczajmy dobrze nos, a w chłodne dni nośmy czapkę. Kiedy choroba zaatakuje zażyjmy Theraflu Zatoki i wypróbujmy domowe sposoby lecznicze, które pomogą opanować infekcję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *