Czy można zaoszczędzić wyciskając soki w domu

 

Współczesna moda na zdrowe odżywianie propaguje samodzielne wyciskanie soków przy pomocy funkcjonalnych wyciskarek do owoców i warzyw. Nie zawsze jednak stać nas na drogie urządzenia – co zrobić, żeby zaoszczędzić wyciskając soki w domu?

Naturalne soki z owoców i warzyw to źródło witamin – wspaniale wpływają na cały organizm, wspierając naturalną odporność, nawilżając skórę i oczyszczając jelita. Na rynku znajdziemy profesjonalne wyciskarki do warzyw i owoców, dzięki którym samodzielne przygotowanie wyśmienitego i zdrowego napoju będzie jeszcze prostsze.

Dlaczego nie soki z kartonika?

W sklepach znajdziemy ogromny wybór gotowych soków owocowych i warzywnych, dlaczego więc mielibyśmy inwestować w drogie wyciskarki do warzyw? Odwiedź jest bardzo prosta – domowe soki to gwarancja, że przygotowane napoje są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu – nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników i nie są rozcieńczane wodą. Poza tym kupno surowych owoców i warzyw w gruncie rzeczy opłaca się bardziej niż codzienne kupowanie kartonu z rozcieńczonym sokiem ze sklepu. Domowe wyciskanie jest wiec w gruncie rzeczy bardziej ekonomiczne, pomimo, że początkowo musimy zainwestować w profesjonalne urządzenia – wyciskarki do owoców i warzyw.

W tym dziale  Sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem

Jaka wyciskarka do owoców i warzyw będzie najlepsza?

Wyciskarka do owoców to urządzenie zupełnie inne niż sokowirówka – pamiętajmy o tym wybierając urządzenie w sklepie. Profesjonalna wyciskarka do owoców i warzyw oddziela miąższ od soku – dzięki czemu możemy uzyskać wyjątkowo klarowny napój. Najlepsza wyciskarka do warzyw to urządzenie, które posiada opcję wolnych obrotów, dzięki czemu wyjątkowo efektywnie wydobywa najcenniejsze składniki odżywcze z produktów. Żeby uzyskać dobry sok bez marnowania dużej ilości owocu lub warzywa warto zainwestować w urządzenia wysokiej jakości.

Zaoszczędź na zakupie wyciskarki do owoców

Profesjonalne wyciskarki do warzyw i owoców są dość drogie – nie każdy posiada odpowiednie środki finansowe. Można jednak podzielić się z kimś tym wydatkiem – na przykład kupując wyciskarkę do owoców wraz z kimś z rodziny. Dzięki temu koszty dzielą się na pół, a my możemy cieszyć się znakomitą jakością świeżych soków.

Happy woman with fresh juice

A może postawisz na własne owoce i warzywa?

Profesjonalne wyciskarki do warzyw i owoców to jednak nie wszystko. Warto pójść o krok dalej. Jeśli chcemy zaoszczędzić na przygotowywaniu własnego soku, warto zacząć hodować swoje rośliny. Nawet w bloku z wielkiej płyty możemy spokojnie hodować pomidory (na przykład w skrzynkach na balkonie). Oczywiście najlepszym sposobem jest posiadanie własnej działki, na której moglibyśmy uprawiać truskawki, marchewkę i inne warzywa. Substytutem przydomowego ogródka może być jednak chociażby kuchenny parapet, na którym postawimy kiełkownicęsmoothie z dodatkiem świeżych kiełków to wspaniały koktajl, który znakomicie wpływa na nasze zdrowie. Do tego jeszcze funkcjonalna wyciskarka do owoców i możemy przygotowywać wyśmienite eliksiry dla całej rodziny. Pamiętajmy, że inwestycja w profesjonalny sprzęt i uprawę własnych roślin po pewnym czasie się zwróci.

W tym dziale  Jak używać soczewki kontaktowe?