Akcesoria sportowe, które się zawsze przydadzą

Współcześni sportowcy inwestują w różnorodne gadżety i akcesoria z myślą, że z pewnością się przydadzą. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ niektóre tego typu produkty można wykorzystać nie tylko w czasie treningu ale i w codziennych aktywnościach. O jakich jednak akcesoriach mowa? Co naprawdę warto kupić?

Inteligentne opaski

Inteligentna opaska, nazywana częściej smartband, to gadżet, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi nowych technologii, niezależnie od płci. Pozwala ona zmierzyć dokładną liczbę kroków i stale monitorować swoją aktywność podczas wysiłku fizycznego. Większość dostępnych na rynku opasek pełni jeszcze wiele innych funkcji, takich jak:

  • monitor snu (a dokładniej jego długości i występujących faz),
  • inteligentny budzik (alarm wibracyjny pojawiający się o ustalonej godzinie),
  • powiadomienia w postaci wibracji, diod bądź dymka z informacją, co dzieje się na podłączonym do produktu telefonie).

Choć nie każdy korzysta z tych wszystkich funkcji opasek, to jednak są one chętnie wybierane nie tylko przez sportowców, głównie ze względu na możliwość monitorowania swojego snu oraz szybkiego powiadomienia np. o nowej wiadomości na smartfonie.

Opaski na telefon na ramię

Osoby jeżdżące na rowerze lub uprawiające bieganie z pewnością już na swoich pierwszych treningach zauważyły, że ćwiczenie z telefonem w dłoni nie należy do najwygodniejszych. Poza tym w ten sposób nasze urządzenia są narażone na upadek i zniszczenie. Właśnie po to powstały opaski na telefon zapinane na ramieniu. Mają one specjalną kieszeń na telefon, która pokryta jest cienką, przezroczystą folią. W ten sposób możemy w czasie treningu korzystać ze smartfona, bez potrzeby wyjmowania go ze środka.

W tym dziale  Urządzenia fitness, które można mieć w domu

Taki produkt może okazać się bardzo przydatny również na zwykłym spacerze czy podczas górskich wędrówek, kiedy będziemy słuchać muzyki z telefonu lub monitorować swoją trasę przy pomocy specjalnych aplikacji.

Kamery sportowe

Akcesoria takie jak kamery sportowe możemy wykorzystać zarówno w czasie ćwiczeń, jak też jazdy na motorze czy skuterze. Ich podstawową zaletą jest duża odporność, dlatego można z nich korzystać w dość trudnych warunkach. Zwykła kamera cyfrowa może szybko się zepsuć pod wpływem wilgoci, pyłu czy bardzo dużych drgań. Kamera sportowa jest do tego odpowiednio dostosowana, a więc dzięki niej można uwiecznić dosłownie każdą ważną dla nas chwilę – nawet moment zjeżdżania na nartach po stromym stoku czy nurkowanie na dużej głębokości.

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth

Listę gadżetów sportowych, które zawsze się przydadzą, uzupełniają bezprzewodowe słuchawki z technologią bluetooth. Umożliwiają one słuchanie muzyki i prowadzenie telefonicznych rozmów bez użycia kabli, które ciągle się plączą i mogą przeszkadzać w przypadku bardzo intensywnego treningu. Takie słuchawki można z łatwością połączyć ze swoim smartfonem, a ze względu na solidne mocowanie (zwykle za uszami), nie będą one spadać ani się przesuwać. Takich słuchawek możemy z powodzeniem używać również na co dzień, aby móc swobodnie rozmawiać przez telefon. Warto również pamiętać, że długotrwałe trzymanie telefonu przy głowie w czasie prowadzenia rozmów może wywoływać dolegliwości bólowe, a więc taki gadżet może pomóc ich skutecznie uniknąć.

W tym dziale  Chwyty rowerowe